"Vzdelanie má trpké korienky, ale sladké plody. (Aristoteles)"

E-learning

O E-UČEBNICIACH

Platí sa za používanie e-učebníc?

E-učebnice a aj celá ich funkčnosť je sprístupnená učiteľom a žiakom zadarmo (vrátane kliknutí na reklamy - ani za ne neplatíte). Budeme radi, ak Vám aktivity pomôžu pri výučbe a žiakom pri učení.

Komu sú e-učebnice určené?

Učiteľom, ktorí chcú vyučovať moderne, zaujímavo a efektívne s využitím e-učebníc ako didakticej pomôcky (nie ako náhrada klasickej učebnice odporúčanej ministerstvom školstva, ale len ako doplnok a didaktická pomôcka), ale hlavne žiakom, ktorí sa chcú učiť s využitím internetu, počítačov, tabletov, mobilných telefónov... V žiadnom prípade e-učebnicami neodporúčame nahradiť klasickú papierovú učebnicu!

Čo v e-učebniciach nájdete?

Učivá spracované podľa štátneho vzdelávacieho programu a rozširujúce učivá. Mimo učív sú doplnené rôzne zaujímavosti. E-učebnice nemajú ambíciu nahradiť klasické knižné papierové učebnice, májú byť len pomôckou pri učeni sa žiakom, ale ich využitie môže byť vhodné aj ako didaktickej pomôcky pri vyučovaní. Je v kompetencii učiteľa aké didaktické pomôcky vo vyučovacom procese použije.

Texty sú čo najviac skrátené, sú výstižné a sú v nich všetky poznatky dané učebnými osnovami. Okrem textov v e-učebniciach nájdete vhodné obrázky, ilustrácie a videá. Toto všetko nájdete v rôznych výučbových a testových aktivitách.

Ako s e-učebnicami pracovať?

E-učebnice má vzhľad bežnej www stránky, z toho vyplýva aj ich používanie, dá sa s nimi pracovať na počítačoch, tabletoch, mobiloch... Podmienkou je pripojenie k internetu.

Pri výučbe môžete využívať projektor alebo ideálna je interaktívna tabuľa a počítačová učebňa. Pri prezentačnej časti môžete využívať texty učív, obrázky a videá. Pri precvičovaní môžete využiť rozličné typy cvičení, žiaci sa môžu striedať pri interaktívnej tabuli. Využívajte doplňovačku a kvíz na testovanie a klasifikáciu žiakov, ušetríte veľa času tým, že nebudete musieť opravovať písomky. Využívaním testových aktivít môžete žiakov hodnotiť veľmi objektívne.

Testovanie po tematických celkoch (resp. po vhodných kombináciách učív) môžete online na www.programalf.sk, vypracovali sme komplet testy z biológie pre 5. - 9. ročník základných škôl.

Konkrétne najvhodnejšie didaktické a pedagogické postupy si musí určiť sám učiteľ aj s ohľadom na dostupnú techniku. Na záver malá prosba. Učitelia, aj keď sa rozhodnete našu e-učebnicu nevyužívať, dajte vedieť o jej existencii aspoň žiakom, uľahčí im prípravu na vyučovanie a spraví ju zaujímavou.


© E-učebnicewww.welp.sk www.e-ucebnice.skwelp@welp.sk

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

welp.sk - tvorba www stránok, e-learning, foto, fotenie. Páči sa Vám táto učebnica? Máte pripomienky? Našli ste chyby alebo nedostatky? Chcete podobnú učebnicu podľa Vášho obsahu vzdelávania? Chceli by ste tu mať reklamu?... Napíšte nám!